Inginer Proiectant

Responsabilități:

  • Propune solutii de proiectare corespunzatoare cerintelor tehnice si furnizeaza informatii specifice;
  • Intocmeste baza de date in Imos CAD, CAM pentru produsele standard ale companiei;
  • Intocmeste proiecte sau parti ale proiectelor, analizeaza proiectele si completeaza documentatia tehnica, asigurandu-se de buna intelegere a cerintelor clientilor;
  •  Elaboreaza dosarele de executie ale pieselor componente ale produselor ce intra in fabricatie: desene de ansamblu, detalii tehnice de ansamblare, detalii tehnice de executie;
  • Prospecteaza piata si identifica tendintele in piata de mobilier in special , a accesoriilor si materialelorspecifice;
  • Urmareste acuratetea transmiterii diagramele de taiere si a programelor de gaurire din soft catre CNC-uri, asigurand asistenta tehnica pentru realizarea conforma a programelor;
  • Colaboreaza cu membrii echipei de proiect si asigura realizarea proiectului in termenele stabilite, intr-o maniera eficienta din punct de vedere al costurilor;
  • Asista si formeaza noii membri ai echipei in utilizarea software-urilor tehnice specific;

Cerințe:

  • Studii superioare: diplomă de licență la o facultate cu profil tehnic, în domeniul industrializarii lemnului;
  • Experienta in proiectare de mobilier de minim 2 ani;
  • Experienta in realizarea masuratorilor;
  • Experienta in implementarea IMOS CAD, CAM si IMOSNET sau alte softuri, constituie un avantaj;
  • Cunostinte foarte bune de desen tehnic, proiectare Autocad 2D si 3D, IMOS si pachet Microsoft Office;
  • Cunostinte bune de limba engleza;
  • Abilitati de analiza matematica si analiza deductiva;
  • Abilitatea de a stabili prioritati si de a lucra cu termene limita;
  •  Capacitate de comunicare, organizare si lucru in echipa;
  • Planificarea eficienta a timpului de lucru prin incadrarea in termene predefinite si autodefinite;
  •  Inventivitate si creativitate, simt spatial, precizie si capacitate de adaptare la cunostinte noi;
  • Reactii promte, urmareste detaliile de fabricare a produselor.

Beneficii:

  • Posibilitatea de a lucra  într-o companie de prestigiu, reprezentativă în domeniul producției de mobilă din România.

– Pachet salarial motivant.

– Dezvoltare profesională prin cursuri de specialitate.

– Participarea la targuri international.

Localitate: Câmpina

Postul nu este disponibil in localitatea ta ?

Chiar dacă momentan nu avem posturi disponibile în orașul tău, îți așteptăm cu interes CV-ul tău. Important este să ne dai cât mai multe detalii.

Fișiere permise: .pdf, .doc, .docx
0